Akbank kredi kartını iptal ettirmek

Posted on 09 Ağustos 2005

Akbank’tan 97 yılında aldığım AMEX kartımı, kart parası ödememek için kapatmak istedim. Çağrı merkezindeki yetkili, iptal işlemi için şubeye gitmemi istedi:

– Kapatmak istiyorum hanımefendi, alırken bana kuryeyle getiriyorsunuz, kapatmak için neden sizin ayağınıza gelmem gerekiyor?
– Bu şekilde çalışıyor.
– Peki o zaman kartım kayboldu.
– Nasıl?
– Kartım kayboldu, iptal ettirmek istiyorum.
– Böyle yapamayız.
– Siz yapamazsanız, 2. aradığım kişi yapacak.
– Peki. Müşteri numaranız nedir?
– Kart iptal ettiyorum ne müşteri numarası?…

2. bir arama daha yapmak zorunda kalıp kartı kayıp diyerek iptal ettirdim. Komik bir durum değil mi?

Sonuç: Kartım iptal oldu.  Bir kurye teslim almadığım yeni bir kartı bana getirmek için zaman ve para harcadı. Ben, biraz sinir edici, biraz komik bularak bu olayı etrafımdakilere aktarıyorum.

Müşteriyle ilişkide ‘Carpe Diem’ (anı yakala) diye bir yaklaşım olamaz. Akbank’ın, "Gittiğini kabul etmiyorum" demekten daha iyi bir yol bulması gerek.

 • Alparslan Ülkü

  Ben ve diğer çalışan arkadaşlarımın İŞBANKASI bankamatik maaş çekme kartından da 20-25 TL arası kestiler.Bundan sonra da keseceklermiş.Ve Çamlıca İŞBANKASI şubesi eğer herhangibir otomatik ödeme hesabı açarsanız para alınmaz diye tehtid ediyorlar bizi.Devlet kanun çıkardı maaşlar bankadan resmi gösterilecek diye,bankalar fırsat bildi işçinin parasını gasp ediyor.Devlet buna müdehale etmelidir.

 • Alparslan Ülkü

  ■Ben ve diğer çalışan arkadaşlarımın İŞBANKASI bankamatik maaş çekme kartından da 20-25 TL arası kestiler.Bundan sonra da keseceklermiş.Ve Çamlıca İŞBANKASI şubesi eğer herhangibir otomatik ödeme hesabı açarsanız para alınmaz diye tehtid ediyorlar bizi.Devlet kanun çıkardı maaşlar bankadan resmi gösterilecek diye,bankalar fırsat bildi işçinin parasını gasp ediyor.Devlet buna müdehale etmelidir.

 • ‘Furkan Asal

  ya bn teyzemin karını internet sitesinden kapatmak istiyorum.Fakat ben bir türlü siteyi bulamadım bana yardımcı olur musunuz?
  Gereğinin yapılmasını arz ederim…

 • Kediyekafaatan Piskopatfare

  Yaf walla banada bi kredi kartı göndermişler aldıqım maaş milyarın üzerinde dier bankalardaki kredi kartlarımın limiti milyarın üzerinde akbank bana sadece 50 (elli) TL lik kredi kartı yollamış bide ßeni müşteri hizmetlerinden arıyolar diyolarki diğer kredi kartlarınızın limitini düşürürseniz sizin limitinizi yükseltebiliriz hayatımda ilk defa böyle bişey ile karşılaşıyorum inşallah banka genel müdürleri bu yazılanları okuyolardır böyle bi saçmalık olamaz buqün kartım geldi yarın iptali için bankaya gitmem gerekecek

 • Pınar Maden Tomruk

  yaklaşık 2 yıl önce bankaya gidip kartımı iptal ettirmek istiyorum dedim…telefonla iptal ettirmeniz gerekiyor demeleri üzerine 2 kredi kartımı iptal etirdim güya.. bugun mailime baktım şans eseri farkettim hala ekstreleri geliyor hiçbişey anlamıyorum bunların işinden..hem de eve göndermeyi bırakmışlar mail atıyorlar ben bunları kimbilir ne zaman görecektim adresi kapatsam ne olacaktı? ihtimaller üzerinden kar yapmayamı çalışıyorlarr pess yani..merak ediyorum beni arayacaklarmıydı 2 yılın ardından..yoksa ben iki yıldır 2 lira borcunu ödemeyen biri olarakmı gözüküyorum? bıktım usandım bankalardan allah aşkına bu kartları kesin olarak iptal ettirebilmenin bi yolu yokmuu..

 • Yakup Akçam

  Kredikartı iptali genel olarak ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aramak suretiyle yapılmaktadır. Bu uygulamanın yanında müşteriye seçenek olması bakımından ilgili bankanın internet bankacılığı üzerinden de bu uygulamanın yapılabilmesi banka için hizmet ötesi bir ayrıcalık oluşturacağı kanaatindeyim. Saygılar…

 • Beminekaracay

  Tabiki bankalar yaptıkları işlem ve sağladıkları vaade için ücret alacaklar, ancak gerçekten kredi kartını iptal ettirmek isteyince bir takım engeller çıkartıyorlar, asıl sorun burada bir insan kredi kartını iptal ettirmek istiyorsa bunu kolay bir şekilde yapabilmeli. Ancak agressiv bir şekilde tebki gösterirseniz kartınızı zoraki iptal ediyorlar. İnsanları niye bu kadar uğraştırıyorlar, çünkü banka memurları da prim alıyorlar kredi kartlarından.

 • Zep Duman

  kredi kartını iptal ettirmek istediğinizde bankayı arıyorsunuz ve mecburen kayıp çalıntı işlemlerine giriyorsunuz.sadece iptal ettirmek istediğinizde aktarıyorlar sizi ancak dakikalarca hatta durmanız gerekiyor çünkü tüm müşteri hizmetleri elemanları diğer müşterilerle ilgileniyormuş.aman ne güzel.tekrar arayıp aynı sonuçla karşılaşıyorsunuz.mecburen kayıp deyince de o kart tekrar elinize geliveriyor.inat edip akbank kartımı kapatmak istiyorum ancak kimseyle yüzgöz olmadan nasıl yapacağım bilmiyorum

 • efsane

  akbank 2013 yeni yıl kazığı olarak 75 tl üyelik kart aidatı kestiler daha kartı kullanalı 2 ay oldu bilmem ne bilmem ne vs gibi kendi kafalarına göre üyelik üçretleri çıkarıyor. tabiki kart kulanıcı bunun farkına varmıyor. kart kulanıcısı farkına vardığında hemen akbankı arayarak akbank müziği devreye giriyor. alıyor veriyor nekadar girdi bilmiyor.