Her şey meydanda

Askerliğe, kırsal kesimden gidenler, şehir içinden gidenlere göre daha kolay adapte oluyor ve daha iyi bir ruh halinde oluyor…

Bir günde ev boyama

Ev boyatma bir ihtiyaç, evin günlerce kullanılamaz hale gelmesi ise bir sorun. Hele tüm evi boyatıyorsanız.

www.1888wow1day.com bu soruna yanıt olarak kurulmuş bir servis. Evinizin bir günde baştan aşağı boyanması fikri güçlü bir fikir, güçlü bir teklif.

Ev boyama işine girmeyi düşünmüyrosak da, benzer zaman/ihtiyaç ilişkisi sorunu başka ne tip servislerde olabilir bunları düşünebiliriz.

Sizce neler olabilir?

Şimdi ve sonra

Antremanın her dakikasından nefret ettim fakat kendime “Bırakma. Şimdi acı çek ve hayatının sonuna kadar şampiyon olarak yaşa” dedim. – Muhammad Ali

“ŞİMDİ” yapmaktan nefret ettiklerimiz, “SONRA” bizi çok mutlu edebiliyor, değil mi?

Direnç

Pazartesi günü spora başlayacağım. Film bittikten sonra yeni projenin fizilibitesini hazırlayacağım. Bu son paketten sonra, sigarayı bırakacağım…

Direnç. Bahanenin en kadim dostu.

Dirence karşı yapmamız gerekeni çok iyi biliyoruz aslında. Bazı insanlar bazı şeyleri nasıl başarıyor diye düşündüğümüzde hatırlamalıyız: Haftanın 5 günü, özendiğimiz insanların yaptığını iş yerinde zaten yapıyoruz.

Tek farkımız, onlar yapmak istedikleri için çalışırsken, biz istekli veya isteksiz – ama yine de disiplinle- çalışıyoruz.

Direnci kırıp fark yaratmak için:

  • Her gün hayalimizin/projemizin başında olmalıyız. Aynı işe gider gibi.
  • Projemiz/hayalimiz neyse onun dışındakilerle ilgilenmemeliyiz. Aynı işte başka şeylerle vakit geçirmememiz gerektiği gibi.
  • En iyisini yapmak için kendimizi geliştirmeliyiz. Aynı iş yerimizde ilerlemek için gereken her şeyi öğrenmemiz gerektiği gibi.

İş yerinde veya okulda hepsini zaten yapmaya çalışıyorsunuz. Peki kendi hayalleriniz, yapmak istedikleriniz için?